DORADZTWO PODATKOWE

Doradca podatkowy jest zawodem zaufania publicznego gdzie od osób wykonujących ten zawód wymaga się profesjonalizmu jak również nieskazitelnej opinii.

Zawód doradcy podatkowego oficjalnie został uznany w 1997 roku ustawą z dnia 5 lipca 1996 r.  co sprawia, że jest to stosunkowo młoda profesja.

Czynności doradztwa podatkowego mogą być wykonywane między innymi przez osoby fizyczne, które uzyskały wpis na listę doradców podatkowych na podstawie zdanego państwowego egzaminu składającego się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.

Wykonywanie czynności doradztwa podatkowego podlega ochronie ustawowej, czynności doradztwa podatkowego w zakresie udzielania podatnikom, płatnikom i inkasentom, na ich zlecenie lub na ich rzecz, porad, opinii i wyjaśnień z zakresu ich obowiązków podatkowych zastrzeżone jest wyłącznie dla podmiotów uprawnionych w rozumieniu ustawy o doradztwie podatkowym.
XNie pokazuj tego powiadomieniaUwaga: Użytkowanie strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.